دکتر کاوه پیشقدم خبر داد تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان در دانشگاه آزاد اسلامی فارس

0
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس و واحد شیراز از برنامه ریزی برای توسعه هسته ها و واحدهای فناور و تلاش در اخذ مجوز شرکت های دانش بنیان خبر داد.

دکتر محمد کاظم کاوه پیشقدم در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با بیان اینکه استان فارس به عنوان یکی از استانهایی که بیشترین تعداد واحد و مرکز دانشگاهی را دارد در رابطه با توسعه مراکز رشد و واحدهای فناور تلاشهای زیادی انجام داده است، گفت: در همین راستا مراکز رشد واحدهای شیراز، مرودشت و لار راه اندازی شده و در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس افزود: مراکز رشد واحدهای لامرد و ارسنجان در حال شروع فعالیت هستند و واحد جهرم نیز به عنوان یک مرکز رشد اقماری زیر نظر پارک علم و فناوری استان فارس مشغول به فعالیت است.

دکتر کاوه پیشقدم با بیان اینکه در حال حاضر ۲۵ هسته و شرکت دانش محور در مرکز رشد واحد شیراز مشغول به فعالیت هستند اظهار داشت: این مراکز با تولید ثروت از علم به درآمدزایی واحد کمک می کنند.

وی با تاکید بر روند رو به رشد مراکز رشد و شرکت های دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، گفت: تجاری سازی محصولات شرکت های دانش بنیان در دستور کار بوده و امروز بسیاری از این محصولات تجاری سازی شده اند.

دکتر کاوه پیشقدم با اشاره به محصولات دانش بنیان تجاری سازی شده دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس، گفت: نرم افزار آموزش مجازی ابنیه ای تاریخی با زبانهای مختلف، پاک کننده شیشه خودرو ، سیستم ضد جلبک، توپک آتشنشانی، پرینتر سه بعدی و نرم افزارهای مختلف کاربردی از جمله این محصولات هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس با تاکید بر لزوم توسعه کارآفرینی و حمایت از محصولات دانش بنیان به عنوان اهداف دانشگاه، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز علاوه بر برنامه ریزی برای توسعه هسته ها و واحدهای فناور و تلاش در اخذ مجوز شرکت های دانش بنیان در نظر دارد در سال جاری ضمن برگزاری نمایشگاهای نوآوری و کارآفرینی نسبت به برگزاری دو رویداد(استارت آپ ویکند) و چالش فناوری اقدام کرده و با ایجاد دفتر حقوقی مالکیت فکری و حمایت از ثبت اختراع داخلی و پتنت (اختراع بین المللی) در توسعه کمی و کیفی اهداف مورد نظر گام بردارد.