دکتر فرهاد رهبر در جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اصفهان: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای است

0
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: سیاست این دانشگاه در حوزه تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای متناسب با نیازهای مناطق مختلف جغرافیایی کشور است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در چهاردهمین نشست هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، گفت: سیاست دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه تحصیلات تکمیلی، توسعه رشته‌های بین رشته‌ای متناسب با نیازهای مناطق مختلف جغرافیایی کشور است.

وی افزود: در مقاطع کاردانی و کارشناسی نیز سیاست دانشگاه آزاد اسلامی گسترش دوره‌های آموزش‌های مهارتی متناسب با نیازهای کشور است که این موضوع در قطب‌بندی‌های واحدهای دانشگاهی هر استان متناسب با نیازهای صنایع و خدمات مرتبط با ناحیه مربوطه گسترش داده خواهد شد.

دکتر فرهاد رهبر آمایش رشته‌های تحصیلی در سطح استان‌ها را امری اجتناب ناپذیر دانست و خاطرنشان کرد: آمایش رشته‌های تحصیلی در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور براساس نیازهای جامعه، امری ضروری و جدی بوده، اما در این فرآیند مهم، وضعیت دانشجویان شاغل به تحصیل، اعضای هیأت علمی، امکانات و تجهیزات هر یک از واحدهای دانشگاهی باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: مبنای قطب‌بندی علمی واحدهای دانشگاهی با در نظر گرفتن امکانات، تجهیزات، دستاوردها و توانمندی‌های پژوهشی موجود در هر قطب و گروه‌های مختلف علمی معنا می‌یابد، چرا که با قطب‌بندی واحدهای دانشگاهی و هم‌‎افزایی، به دنبال آن هستیم تا با کاربردی کردن پژوهش‌های دانشگاهی، پژوهش در خدمت رفع نیازهای ملی و منطقه‌ای قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در دانشگاه آزاد اسلامی بیش از ۱۰ هزار آزمایشگاه و کارگاه مجهز و همچنین اعضای هیأت علمی مجرب وجود دارد، افزود: بیش از ۱۰ درصد این آزمایشگاه‌ها، قابلیت تبدیل شدن به آزمایشگاه معتمد سازمان ملی استاندارد و ارائه خدمات در سطح ملی را دارد.

دکتر احمد آذین رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان نیز در این نشست، گفت: امنیت، آرامش و اقتدار امروز ایران اسلامی را مرهون خون شهدای ۸ سال دفاع مقدس و جان‌فشانی شهدای مدافع حرم هستیم.

وی ادامه داد: بزرگ ترین ارمغان خون شهدای مدافع حرم، امنیت و اقتدار پایدار در مرزهای کشور است که با وجود ناامنی و جنگ در کشورهای همسایه، ایران اسلامی در آرامش و امنیت کامل به سر می‌برد.

دکتر آذین خاطرنشان کرد: فعالیت‌ها و اهداف اصلی مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بر دو هدف توسعه به معنای پیشرفت در همه حوزه‌ها اعم از آموزشی، پژوهشی و فرهنگی و همچنین تعالی روح اسلامی که زمینه‌ساز پیشرفت در دانشگاه است، متمرکز است.

براساس این گزارش، تصمیم‌گیری در خصوص بودجه سال ۹۷، انتخاب اعضای کمیسیون دائمی هیأت امنا و کمیته نظارت بر حسن اجرای مصوبات هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان، ناحیه‌بندی آموزشی و پژوهشی و چارت سازمانی واحدها و مراکز آموزشی استان اصفهان از جمله مباحث مطرح شده در چهاردهمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان بود که با حضور دکتر فرهاد رهبر رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.