دکتر ولایتی در برنامه «مجله دانشگاه» مطرح کرد: هیچ دانشگاهی به وسعت دانشگاه آزاد اسلامی در جهان وجود ندارد

0

رئیس هیات موسس و هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد این دانشگاه با دارا بودن حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار دانشجو، حدود ۷۰ هزار نفر اساتید تمام وقت و نیمه وقت و ۴۰ هزار کارمند بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا، ‌دکتر علی اکبر ولایتی در برنامه مجله دانشگاه گفت: «ما هیچ دانشگاه حضوری با این وسعت و کثرت دانشجو و استاد در جهان نداریم. دانشگاه آزاد اسلامی با دارا بودن حدود یک میلیون و ۶۰۰هزار دانشجو، حدود ۷۰هزار نفر اساتید تمام وقت و نیمه وقت و ۴۰هزار کارمند بزرگترین دانشگاه حضوری جهان به شمار می‌رود».

در ادامه این برنامه دکتر علی محمد نوریان، سرپرست سابق دانشگاه آزاد اسلامی نیز افزود: این دانشگاه در دوره‌‎های اولیه به ناچار به صورت متمرکز اداره می‌شد اما هم اکنون تیم‌هایی مسئول بررسی و ساماندهی ساختارهای پژوهشی و مهندسی دانشگاه شده‌اند. هدف اصلی دانشگاه چابک سازی است البته باید توجه داشت که چابک سازی به معنای اخراج و یا کاهش مدیران نبوده بلکه نوعی تبیین در وظایف افراد است.»

همچنین دکتر عبدالله جاسبی، عضو هیات امنای دانشگاه آزاد نیز در این برنامه گفت: «یکی دیگر از نکات مورد توجه، اشتغالی است که دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد کرده است. ما حدود ۸۰هزار نفر عضو هیات علمی و پرسنل مستقیم و غیر مستقیم داریم که حقوق این افراد از سوی دانشگاه پرداخت می‌شود.»

او ادامه داد: «دانشگاه آزاد حدود ۱۰۰ هزار شغل ایجاد کرده است و در این زمینه می‌توان به ۲۰ میلیون فضای آموزشی دانشگاه آزاد اشاره کرد که به دست پیمانکاران و شرکت‌های خارج از دانشگاه سپرده شد و ایجاد اشتغال کرد.»

از سوی دیگر دکتر علیرضا منادی سفیدان، معاون امور مجلس دانشگاه آزاد هم در ادامه این برنامه به دانش‎آموختگان اشاره کرد و افزود: «در دو سال گذشته حدود ۱۳۲۳نفر از اساتید دانش آموخته دانشگاه‌های دولتی جذب دانشگاه آزاد اسلامی شده‌اند. در سال جاری نیز بالای ۳۵۰نفر از اساتید جذب دانشگاه آزاد شده‌اند که امیدواریم این تعداد در سال‌های آینده به رقم بالای ۵ هزار نفر برسد و دانشگاه آزاد موجب افزایش اشتغال زایی بیشتر در کشور شود.»